LIGHT / PLUSZ programfunkció |
Verziótájékoztató, 2010. június – Könyvelő program
Megjelent! Kulcs-Könyvelés frissítés 2010. július 5. |
FIFO árfolyam felajánlása devizás bank és pénztár esetén
A 2010. júniusi verziótól a programba bekerült egy segítség, amivel könyveléskor a devizás banki kivétek FIFO szerint kalkulált készletértéke könnyen előállítható azáltal, hogy a FIFO szerinti árfolyam felkínálásra kerül. Tehát a program bizonylat rögzítésekor automatikusan kikalkulálja dátum alapján az adott főkönyvi szám forgalma szerint az aktuálisan kiadandó deviza összeg FIFO árfolyamát. A Napló törzsben a Bank és Pénztár típusú naplókhoz bejelölhető, hogy a FIFO árfolyam felkínálást alkalmazzák-e vagy sem.
Ennek bekapcsolásakor a program ellenőrzi, hogy az adott számla egyenlege valamikor is „negatívba ment-e”. Ha igen, akkor figyelmeztető üzenetet küld, mivel ilyenkor nem minden esetben lehet felajánlani árfolyamot automatikusan, de ennek ellenére a FIFO árfolyam felajánlás beállítható. A Könyvelés ablakon a Napló választó lenyíló listában a FIFO számításra jelölt naplók neve után zárójelben látható ez az információ.
FIFO-ra jelölt Bank illetve Pénztár naplóban történő devizás könyveléskor az ellenszámlánál megjelenik egy árfolyam mező. Ez az árfolyam bevétel (azaz ellenszámla K jellege) esetén nem szerkeszthető, és automatikusan a fejlécben megadott napi árfolyammal rögzül; kiadás (azaz ellenszámla T jellege) esetén szerkeszthető, és ha FIFO szerint az árfolyam megállapítható, akkor azzal automatikusan kitöltődik. Ha nem állapítható meg (devizakészlet negatívba fordul), akkor erről egy kikapcsolható figyelmeztető üzenet jelenik meg. A felkínált árfolyam természetesen mindenkor szerkeszthető, de ettől eltérni nem tanácsos.
Az évzárás-évnyitás folyamán a FIFO-ra jelölt devizás bank és pénztár egyenlegének nyitása tételenként történik, azaz a készletet alkotó devizás bevételek egyenként, saját bevételi árfolyamukkal kerülnek át a következő évbe. Mivel előfordulhat, hogy előző évben nem következetesen használták a FIFO-árfolyamokat, ezért a tételesen megnyitott B/P nyitó készlet értékei eltérhetnek az előző év zárókészlet értékeitől. Ekkor a Nyitó naplóba egy külön bizonylatra alapdevizában egy korrekciós tétel kerül lekönyvelésre.
Verlag Dashöfer internetes Tudásbázis
A 2010. júniusi verzióban lehetővé tettük a közvetlen keresést már nem csak a Kulcs-Soft, hanem a Verlag Dashöfer szakkiadó internetes tudásbázisában is. Mint azt Ügyfeleink már megszokhatták, a program használatával kapcsolatos kérdések megválaszolására a Kulcs-Soft tudásbázisa azonnali és hatékony segítség lehet. Mostantól a programban több helyről elérhető a Verlag Dashöfer által rendelkezésünkre bocsátott online Tudásbázis is, itt elsősorban a szakmai és szabályértelmezési kérdések felmerülésekor kaphatunk választ. A kereső használata rendkívül egyszerű, csak beírjuk a szerkesztőmezőbe a keresendő szöveget és megnyomjuk az Enter billentyűt.
A releváns találatok egy új ablakban jelennek meg, itt további lehetőségünk van az érintett témában elmélyedni, esetleg egyéb keresést indítani:
Kulcs-Könyvelés programmal már rendelkező Ügyfeleink 3 hónapon át, azaz 2010. szeptember végéig ingyenesen kereshetnek ebben a tudásbázisban. Új Ügyfeleink – azaz akik 2010. július 1. után vásárolják meg a programunkat – 1 évig használhatják ingyen a tudásbázist, ezt követően pedig – igény szerint -, lehetőség van az előfizetés megvásárlására.
Nagy pontosságú árfolyammegadás
A Beállítások/Alapbeállítások/Egyéb lapon beállíthatóvá vált az árfolyamok megadásának módja. Ahogy azt számlázó programunkat már használó Ügyfeleink megszokhatták: Nagy pontosság (8 tizedes jegy) és az eddig használt Normál pontosság (4 tizedes jegy) közül választhatnak. A bekért és használt árfolyamok kerekítése és megjelenítése ez alapján történik a programban.<6p>
Ügyfelenként több bankszámlaszám rögzítése
Szintén Ügyfeleink kérték a több bankszámlaszám rögzítésének lehetőségét. A bankszámlaszámok kezelése a Beállítások/Ügyfelek karbantartása ablakban történhet. Az ügyféladatok rögzítésénél illetve módosításánál a bankszámlaszám mező mellett látható gomb megnyomására az alábbi ablak jelenik meg:
Itt lehet az Új/Törlés/Módosítás funkciókat elérni, illetve az alapértelmezett bankszámlaszámot megadni. Egy bankszámlaszám mindenképpen alapértelmezett, a listákban (pl. Vevő-szállító analitikán) ez jelenik meg. Ezt a lehetőséget különösen jól tudják használni azon Ügyfeleink, akik Egyedi adatátadó szoftverünket banki mozgások feladására is használják.
Figyelmeztető üzenetek visszakapcsolása
Az Alapbeállítások / Kezelés lapon elérhetővé vált egy új gomb „Figyelmeztetések visszakapcsolása” címkével. Erre a gombra kattintva minden olyan figyelmeztetés visszakapcsolásra kerül, amelyet a felhasználó a figyelmeztető ablakon a „Többet ne jelenjen meg ez az üzenet” kapcsolóval jelölt meg.
Pénzügyileg rendezetlen ÁFA lista
A 2010. júniusi verzióban bevezettünk egy új ÁFA lista szűrési lehetőséget. Az Áfa listán (Listák/Áfa-listák/Listázás) Előzetesen felszámított ÁFA (szállítók)-ra szűrve, ha a Teljesítés dátumát úgy állítjuk be, hogy az túlnyúlik az aktuális adatábázisban könyvelt időszakon, akkor a listába az adott intervallumba eső, de más adatbázisokban lévő bizonylatok is megjelennek.
Ebből adódóan Szállítókra szűrve a Teljesítés dátumának megadása kötelező, alapértelmezés szerint az adatbázis Zárási időszakának beállított intervalluma kerül megadásra. A listán az egyes áfakódok fejlécein és az áfakódok összesítőin megjelenik az év is az áfakód neve mögött zárójelben.
MS SQL 2005 támogatás
A 2010. júniusi verziótól kezdve teljes telepítőink Microsoft SQL 2005 SP2 adatbázismotort telepítenek. A váltásnak köszönhetően még modernebb és még biztonságosabb adatbázismotorra bízhatja fontos adatait. További érv a váltás mellett, hogy a Microsoft SQL 2005 már kompatibilis az újabb operációs rendszerekkel is (pl. Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows 7). |
Ez a bejegyzés programunk LIGHT és PLUSZ verziójával rendelkező Ügyfeleink számára is tartalmaz hasznos információkat. |
Hasznos volt az információ?
|
|
Kapcsolódó bejegyzések
|
|