Ügyviteli programok: Kulcs-Soft Készletnyilvántartó program

 
2011. december 29.

27%-os Áfa kulcs

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

A 2011. évi CLVI. törvény rendelkezése alapján, az Áfa tv. 82. § (1) bekezdésének változása szerint, 2012. január 1-jétől 27%-os Áfa kulcs kerül bevezetésre.

Ennek megfelelően programunkban, a Karbantartás / Beállítások / Cégfüggő beállítások / Áfakulcsok törzs kibővítésre került, a 27%-os Áfa kulccsal, és így a 27 %-os Áfa kulcs kiválasztására is lehetőség nyílik.

Figyelem! Annak érdekében, hogy a programban az új Áfa kulcs legyen az alapértelmezetten felajánlott, a Karbantartás / Beállítások / Cégfüggő beállítások / Áfakulcsok törzs mellett található nyilak segítségével, mozgassuk első helyre a 27 %-os Áfa sorát.
Így adatrögzítés során, az Áfa kulcs mezőben első helyen szerepel az új Áfa kulcs és ennek megfelelően, - például termék felvitele során -, kerül felajánlásra.

afakulcs.png

Előleg kezelése az Áfa törvény változásával összefüggésben

 

Az Áfa tv. 57. § értelmében a részteljesítés is teljesítés, ezért a 2012.01.01. előtt kiállított, de 2012.01.01 után felhasznált még 25 %-os előleg után eső értékesítés már megfizetett része után 25% - fennmaradó része után 27% az Áfát kell fizetni.

Ennek megfelelően, a 2012. január 1-je utáni teljesítési dátummal kiállított, 27 %-os Áfás értékesítést tartalmazó végszámlákban felhasznált, 25 %-os Áfa tartalmú előleg nettó, vagy bruttó alapon történő szétosztását, a program beépített funkcióval támogatja.

Termékek Áfa kulcsának átállítása

 A törvényi változás hatálya alá eső termékek Áfa kulcsának változtatását, programunk automatizált átállítási funkcióval segíti.

  1. Nyissa meg a Termékek listáját.
  2. Szűrje a terméklistát, amennyiben ez szükséges. (Szűrhet például termékcsoportra, aktuális Áfa kulcsra, stb,)

  1. A Termék menüben válassza az Automatikus átárazás menüben az Áfakulcs módosítás opciót.
  2. Amennyiben még nem készített adatmentést, ezen a ponton elkészítheti azt. A termékek Áfa kulcsának módosításához kattintson a Továbblépés (adatbázis mentés már megtörtént) gombra.

  1. Jelölje be, a módosítani kívánt termékek sorának Módosítás jelölőnégyzetét.
    Ehhez segítséget nyújt, a Lista menüpontban található Mindet kijelöli opció.A program csak a kijelölt termékek Áfa kulcsát módosítja.

  1. A módosításra kijelölt termékek Áfa kulcsának megváltoztatásához, kattintson az Áfakulcs módosítás () ikonra.
  2. A megjelenő ablakban válassza ki, hogyan szeretné az Áfakulcs módosítást elvégezni.

A megváltoztatás történhet a nettó értékek alapján (A nettó érték maradjon változatlan), ekkor a program a 27 %-os Áfa kulcs alapján újraszámolja a termékek bruttó árát. Másik esetben a bruttó árak alapján, a termékek nettó ára számolódik újra (A bruttó érték maradjon változatlan).

A művelet végeztével, az Áfakulcs módosítási listában, csak a változásra még nem kijelölt termékek maradnak. A módosított Áfa kulcsú termékek a Terméklistában már az új Áfa kulccsal szerepelnek.

Nyitott bizonylatok Áfa kulcsának átállítása

A törvényi változás érinti a nyitott bizonylatokat is. Az Áfa kulcs átállítását nyitott bizonylatainkon, automatizált átállítási funkcióval segíti programunk.

Figyelem! A nyitott bizonylatok (Árajánlatok és Visszaigazolások) Áfa kulcsainak megváltoztatása, csak a terméktörzs Áfa kulcsainak megváltoztatása után lehetséges!

  1. Nyissa meg, a módosítani kívánt bizonylatok (árajánlatok vagy visszaigazolások) listáját.
  2. Szükség esetén, szűkítse a bizonylatok listáját (például dátum, vagy állapot alapján).
  3. Válassza ki, az Egyéb menüben az Áfakulcs módosítás opciót.

Amennyiben még nem készített adatmentést, ezen a ponton elkészítheti azt. A bizonylatok Áfa kulcsának módosításához kattintson a Továbblépés (adatbázis mentés már megtörtént) gombra.

  1. A módosítás oszlopban lévő pipák segítségével tovább szűrheti a tételeket.
    Jelölje be, a módosítani kívánt bizonylatok sorának, Módosítás jelölőnégyzetét. Ehhez segítséget nyújt, a Lista menüpontban található Mindet kijelöli opció. A program csak a kijelölt bizonylatok Áfa kulcsát módosítja.


A módosításra kijelölt termékek Áfa kulcsának megváltoztatásához, kattintson az Áfakulcs módosítás () ikonra.

  1. A megjelenő ablakban válassza ki, hogyan szeretné az Áfakulcs módosítást elvégezni.

A megváltoztatás történhet a nettó értékek alapján (A nettó érték maradjon változatlan), ekkor a program a 27 %-os Áfa kulcs alapján újraszámolja a termékek bruttó árát. Másik esetben a bruttó árak alapján, a termékek nettó ára számolódik újra (A bruttó érték maradjon változatlan).Bizonyos esetekben, a kerekítési eltérésekre figyelmeztető üzenet jelenik meg a funkció elindításakor.

A művelet végeztével, az Áfakulcs módosítási listában, csak a változásra még nem kijelölt bizonylatok maradnak. A módosított Áfa kulcsú bizonylatok a bizonylatok listájában már az új Áfa kulccsal szerepelnek.

2010. március 29.

Környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatos törvényi változás követése

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

2010 január 1-től újra módosult a Környezetvédelmi termékdíjról szóló ( 1995.évi LVI. ) törvény. Legfontosabb változás a Ft/db alapú termékdíj fizetés megszüntetése, és helyette a Ft/kg alapú fizetés bevezetése.

2010. márciusi verziónkban az alábbi változtatásokat eszközöltük:

  • A darab alapú fizetési kötelezettség megszűntetése és helyette a tömeg (kg alapú) fizetési kötelezettség
  • Azonos KT kódú, de eltérő nevű Összetevő felvételének lehetősége
  • Ügyletkódokhoz tartozó számlaszövegek szerkesztési lehetősége:
    A program megjelenő frissítéseiben mindig a hatályos jogszabályoknak megfelelő szöveg kerül megjelenítésre, viszont ezek szabadon alakíthatóak is a Karbantartás/Beállítások/Cégfüggő beállítások/Környezetvédelem/Termékdíj-köteles termékek (ügyletkódok) törzse menüpontban.
    Termékdíj-köteles termékek (ügyletkódok) törzse
2010. március 29.

Kötelező gyári szám megadás beállítása

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Ügyfeleink kérésére a 2010. márciusi verziótól kezdve lehetőség van beállítani termékenként, hogy a bizonylatokon kötelező legyen gyári számot rendelni a termékhez.

A Termékek adatlapján, abban az esetben, ha a jelenleg raktáron lévő készletek mindegyike tartalmaz gyári számot, be tudja állítani, hogy a termékek bevételezésekor, kiadásakor kötelező legyen gyári számot rögzíteni a termékhez.
Kötelező gyári szám megadás beállítása

            

Keresőszavak: gyári szám kezelése, gyári számok megadása, gyári szám hozzárendelése

2009. augusztus 6.

Gyorsított termék felvitel

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Abban az esetben, ha több, hasonló paraméterekkel rendelkező terméket szeretne rögzíteni, elég az elsőt felvinnie, azután a Termék/Új termék az adatok alapján gombra kattintva a program létrehoz egy új terméket a meglévő adataival, így Önnek csak a nem egyező tulajdonságokat kell módosítania, majd menteni.

Gyorsított termék felvitel

2009. június 28.

Áfa átállítás lépései

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

PROGRAMJAINKBAN AZ ÚJ ÁFÁKAT A 2009 MÁJUS verzió kezeli! ÁFA FRISSÍTÉS ELŐTT MINDENKÉPP INNEN FRISSÍTSE PROGRAMJAIT!

 2009. július 1-jétől a 20% áfa kulcs 25%-ra változik,2009. évi XXXV törvénnyel módosított 2007. évi CXXVII. törvény az általános forgalmi adóról
 82. § „(1) Az adó mértéke az adó alapjának 25 százaléka”
 és emellett bizonyos termékekre bevezetik a 18%-os áfa kulcsot.82. § „(3) A 3/A. számú mellékletben felsorolt termékek, szolgáltatások esetében az adó mértéke az adó alapjának 18 százaléka”

A 18%-os termékek listája itt olvasható>>>

A könyveket, napilapokat valamint gyógyszereket terhelő 5 százalékos áfakulcs továbbra is hatályban marad.

A Kulcs-Soft érintett programjaiban (Kulcs-Számla, Kulcs-Készlet, Kulcs-Raktár) az alábbi leírás alapján változtathatja meg a termékek és bizonylatok áfa kulcsát:

A változtatások előtt, mindenképp készítsen adatairól biztonsági mentést (Részletes leírás)

FIGYELEM! Amennyiben az áfa változtatás nem fut le a programban, kérjük szűrje terméktörzsét valamilyen szempont (csoportok vagy név ) szerint és egy lépésben csak kevesebb termék áfáját változtassa meg egyszerre!
Áfa frissítéshez ajánlott 2000-es termékmennyiségeket szűrni és azt megváltoztatni.
 

PROGRAMJAINKBAN AZ ÚJ ÁFÁKAT A 2009 MÁJUS verzió kezeli! ÁFA FRISSÍTÉS ELŐTT MINDENKÉPP INNEN FRISSÍTSE PROGRAMJAIT!

Termékek ÁFA kulcsának megváltoztatása a terméktörzsben:

  1. Nyissa meg a termék listáját
  2. Szűrje a terméklistát, amennyiben ez szükséges. (szűrhet termékcsoportra, vtsz-re, stb…, ezt akkor érdemes használni, ha 18%-os termékeink is lesznek)
  3. Termék menüben válassza az Automatikus átárazás menüben az Áfakulcs módosítás opciót.Áfa változtatás 20-ról 25%-ra
  4. Amennyiben még nem készített adatmentést, ezen a ponton elkészítheti a biztonsági mentést.
  5. A módosítás oszlopban lévő pipák segítségével tovább szűrheti a tételeket.A program csak a kijelölt termékeket módosítja ( ezt akkor érdemes használni, ha 18%-os termékei is lesznek, ezért több részben végezzük az áfa változtatást)
    Áfa módosítás - Kulcs-Készlet
  6. Kattintson az Áfakulcs módosítás  Áfakulcs módosítás gomb gombra.
  7. A megjelenő ablakban válassza ki az új Áfakulcsot, amire termékeit át szeretné állítani.
    Új ÁFA mértékének megadása
  8. Változtassa meg az Áfakulcsot az Ön által kívánt módon. A megváltoztatás történhet a nettó értékek alapján, ekkor a program a kiválasztott ÁFA mérték alapján újraszámolja a termék bruttó árát, vagy történhet a bruttó árak alapján, ekkor a termékek nettó ára számolódnak újra.
    ÁFA megváltoztatása bruttó vagy nettó alapon
  9. A listában ezt követően csak azok a termékek jelennek meg, amelyeknek az áfakulcsa még mindig 20%, ezeket tovább módosíthatja. 

Nyitott Árajánlatok és Visszaigazolások áfakulcsainak megváltoztatása ( Bizonylatok áfakulcsainak megváltoztatása csak a terméktörzs áfakulcsainak megváltoztatása után lehetséges!):

  1. Az árajánlatok vagy visszaigazolások lekérdezése
  2. Szűrje bizonylatait tetszőlegesen pl: dátum alapján
  3. A bizonylatlisták ablakban válassza az Egyéb menüben az Áfakulcs módosítás opciót.
    Bizonylatok áfakulcsának megváltoztatása
  4. Amennyiben még nem készített adatmentést, ezen a ponton elkészítheti a biztonsági mentést.
  5. A módosítás oszlopban lévő pipák segítségével tovább szűrheti a termékeket.
    Áfa módosítás - Kulcs-Készlet
  6. Kattintson az Áfakulcs módosítás  Áfakulcs módosítás gomb gombra.
  7. Változtassa meg az Áfakulcsot az Ön által kívánt módon. A megváltoztatás történhet a nettó értékek alapján, ekkor a program a kiválasztott ÁFA mérték alapján újraszámolja a termék bruttó árát, vagy történhet a bruttó árak alapján, ekkor a termékek nettó ára számolódnak újra.
    Bizonylatok áfakulcsainak módosítása
  8. A listában ezt követően csak azok a termékek jelennek meg, amelyeknek az áfakulcsa még mindig 20%, ezeket tovább módosíthatja. 
2009. március 28.

Környezetvédelmi termékdíj

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Készletnyilvántartó és számlázó szoftvereink kezelik a termék Környezetvédelmi termékdíj számítását és adatot tudnak szolgáltatni  a beszámoló elkészítéséhez.

Általános tudnivalók a környezetvédelmi termékdíjról:
A környezetvédelmi termékdíjról, továbbá egyes termékek környezetvédelmi termékdíjáról szóló 1995. évi LVI. törvény (továbbiakban: Kt.) végrehajtásáról szóló 10/1995. (IX.28.) KTM rendelet (továbbiakban: „Ktr.”) 3. § és 4. §-ban foglaltak alapján az kötelezettnek a termékdíj köteles termékkel végzett tevékenységéről bejelentést, illetve negyedéves vagy éves időszakra beszámolót kell benyújtania a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium felé. A bejelentés, negyedéves beszámoló
benyújtására kötelezettek 2007. év adott időszakára vonatkozóan termékdíj köteles termékkel végzett tevékenységükről a KT0723 számú formanyomtatványon szolgáltatnak adatot. A formanyomtatvány és kitöltési útmutató a KvVM internetes honlapjáról (http://www.ktm.hu/) letölthető.

Termékdíjköteles termékek köre:

  1. gumiabroncs
  2. csomagolás
  3. csomagolás –kivéve kereskedelmi csomagolás
  4. kereskedelmi csomagolás
  5. hűtőberendezés, a hűtőközeg
  6. akkumulátor
  7. egyéb kőolajtermék
  8. az információhordozó papírok közül a reklámhordozó papír,
  9. elektromos és elektronikai berendezés.

A termékdíjköteles termékekés anyagok körét jelen kitöltési útmutató függeléke, illetve a Ktr. 4. számú melléklete tartalmazza.

A Környezetvédelemi működés beállítását a Karbantartás / Beállítások / Törzsek / Környezetvédelem menüpontba teheti meg. Itt megadható, hogy a számlára rányomtassa-e a program a környezetvédelmi díj mértékét egyben, vagy tételesen, valamint a GLN számot.
GLN-számmal az azonosítás érdekében minden kötelezettnek rendelkeznie kell. A GLN-számot minden termékdíjas nyomtatványon és adatszolgáltatáson fel kell tüntetni. E nélkül még bejelentkezni sem lehet.

Környezetvédelmi termékdíj kezelés bekapcsolásaAhhoz, hogy a készletnyilvántartó és a számlázó szoftverek számoljanak a környezetvédelmi termékdíjjal, be kell állítani a programban. A beállítás több lépésben történik. Első lépés a termékdíj köteles összetevőket kell felvinni a programba. Lépjen a Karbantartás / Beállítások / Törzsek / Környezetvédelem / Termékdíj-köteles termékek (összetevők) törzsek menübe.

Környezetvédelmi termékdíj köteles termékek (öszetevők)

Itt már talál részben felvitt összetevőket, amennyiben ezek közül Önnek megfelelő valamelyik, válassza ki, majd a <Módosít> gombbal adja meg a termék pontos paramétereit, ha itt nem találja azokat az összetevőt amire szüksége lenne, az <Új> gomb segítségével felviheti a számlázóba.

Környezetvédelmi termékdíj összetevő paraméterezése

A fenti ablakban az anyagazonosítót, az ügyletkódot, a származáskódot, a megnevezést és díjtétel egységét kötelező megadni. A beszámoló oldalát, és az újrahasznosító koordináló szervezetet nem. Ezen túl meg kell adni a díjtételt. A KT kód az Anyagazonosító, ügyletkód és származáskódból épül fel.

Miután a termékdíj köteles összetevőket adatait megadtuk, azokat hozzá kell rendelni a termékekhez. Ezt a termék adatlapján, a Termékdíjas összetevők fölön tehetjük meg. Kattintson az <Új> gombra és válassza ki a listából a korábban felvitt termékdíjas összetevőket. Ebben a listában csak azok az összetevők jelennek meg, melyeknek a KT kódjai teljesek, tehát minden paraméter kitöltésre került.

Környezetvédelmi összetevő termékhez rendelése

Ha az új gomb megnyomása után a “A környezetvédelmi termékdíj információk nem elérhetők, mert a KT kódok beállításai hiányosak.” üzenetet kapja, nem rögzített egyetlen KT kódos terméket sem, vagy a rögzített tételek kódjai nincsenek megfelelő módon kiegészítve. Rögzített összetevők esetén egy választ ablak jelenik meg, melyből egy összetevőt kiválasztva a következő adatokat kell megadni. Ez már a termékre vonatkozik.

Környezetvédelmi összetevő termékhez rendelése2

Kiválasztás után meg kell adni, hogy az egységnyi termék, a kiválasztott összetevőből mennyit tartalmaz. Amennyiben ön tizedes mennyiséget szeretne megadni, de az nem jelenik meg, állítsa be a Karbantartás / Beállítások / Egyéb  menüpontban a súlykezelésnél a súly kerekítését.

Súly kezelésnél tizedesek beállítása

Miután ezeket az adatokat megadta, a program már számolja a környezetvédelmi termékdíjat az értékesítések után.

Környezet védelmi termékdíj lekérdezése

Díjtételek megnevezéseinek jelentése

Környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatos törvényi változás követése

2009. március 25.

Környezetvédelmi díjtételek egységeinek jelentése

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

A díjtétel egységek rövidítéseinek jelentését az alábbi táblázatban tekintheti meg:

Rövid neve: Megenevezés, jelentés
Akt. Akkumulátor környezetvédelmi termékdíja
Cskt. Csomagolási kv. termékdíja
Kkt. Egyéb kőolajtermékek kv. termékdíja
Gkt. Gumiabroncs kv. termékdíja
Hkkt. Hűtőközeg kv. termékdíja
Pkt. Reklámhordozó papírok kv. termékdíja
Ekt. Elektromos és elektronikai berendezések kv. termékdíja

Keresőszavak: környezetvédelmi termékdíj, termékdíj termékdíj tételek Cskt. Akt. Kkt. Gkt. Hkkt. Pkt. Ekt.

2008. július 23.

Termék nyitókészletének lekérdezése

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Egy termék nyitókészletét a Termék / Lekérdezés / Lekérdezés raktárakra menüpontban tekintheti meg. A megjelenő listában kattintson jobb gombbal a kívánt termékre, a kívánt raktárban, majd válassza a raktári karton nyomtatása lehetőséget. Így a képernyőn megjelenik a termék raktári mozgása, elején a nyitókészlettel.

Készletnyilvántartó - Lekérdezés raktárakra

Készletnyilvántartó és számlázó - Raktári karton megtekintése és nyomtatása

Keresőszavak: nyitókészlet lekérdezése

2008. július 14.

Visszaigazoláson és szállítói megrendelésen idegen nyelvű termékmegnevezés és mennyiségi egység használata

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Visszaigazoláson, valamint szállítói megrendelésen lehetőség van a termék idegen nyelvű megnevezésének és idegen nyelvű mennyiségi egységének használatára.  

A funkció bekapcsolásához engedélyezni kell a többnyelvű termékmegnevezések használatát bizonylatokon. Ehhez lépjen be a Karbantartás / Beállítások / Cégfüggő beállítások / Valuta / Beállítások / Nyelvi beállítások menüpontba, majd  jelölje be a “Többnyelvű termékmegnevezések nyomtatása megrendelés modulos bizonylatokon és többnyelvű számlán” opciót.

Készletnyilvántartó és számlázó program - Többnyelvű termékmegnevezések használata

Ezt követően visszaigazolás, vagy szállítói megrendelés készítésekor, a termék megnevezése mellett jobbról megjelenik egy lenyitható mező, melyből kiválasztható a használni kívánt idegen nyelvű megnevezés.  

Idegen nyelvű megrendelésen valutás megnevezés használata

Keresőszavak: idegen nyelvű termékmegnevezés

2008. július 8.

Hogyan állíthatom be a nullás mennyiségű termékek megjelenését számlázáskor?

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Számla készítésekor azok a termékek, melyeknek nullás a raktári mennyisége, csak akkor jelennek meg a termék listában, ha engedélyezve van a programban a “Raktárkészlet mehet mínuszba” opció.

Ennek engedélyezéséhez lépjen a Karbantartás / Beállítások / Cégfüggő beállítások / Egyéb menüpontba engedélyezze a “Raktárkészlet mehet mínuszba” opciót

Készletnyilvántartó és számlázó program - raktárkészlet mehet mínuszba opció

Keresőszavak: nullás mennyiségű termékek számlázáskor

2008. június 30.

Termék árának megadása

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Egy termék árát be lehet állítani a programokban, amit a szoftver számla készítésekor fel is ajánl. Természetesen számlázáskor ez az ár átírható, megváltoztatható.

A termék árának megadásához lépjen a Termék listába, és a kívánt termékre kattintson jobb egérgombbal, válassza az Adatok módosítása lehetőséget (vagy kattintson duplán a termékre). Ezt követően válassza  az “Árak” fület és itt adja meg a termék árát. Az alapáron kívül további 3 árat adhat itt meg, ami számlázáskor kiválasztható.

Számlázó program - termék árának megadása

2008. június 23.

Súly megadása számlán

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

A számlán történő súlymegjelenítés feltétele, hogy a termék súlyát a termék adatlapján meg kell adni, valamint engedélyezni kell a beállításokban a súly kezelését. 

A súlykezelés bekapcsolásához lépjen a Karbantartás / Beállítások / Cégfüggő beállítások / Egyéb menüpontba. Itt be kell kapcsolni a súly kezelése opciót. Ezzel egy időben adhatja meg a súly mértékegységét, és a súlykerekítés tizedes jegyeinek számát.

Készletnyilvántartó program - Súly kezelése

A termék súlyát a termék adatlapján kell beállítani, ez megadható a termék felrögzítésekor, de akár utólag is lehet a termék adatai között a súly adatot módosítani.

Készletgazdálkodás és számlázás - súly megadása

Miután a súlykezelés engedélyezve van, és a termék adatlapján meg van adva a termék súlya, a készletnyilvántartó feltünteti a termékek összes súlyát a számlán, a tételek alatt közvetlenül.

Készletnyilvántaró program - Számlán súly megjelenítése

Keresőszavak:  súly megjelenítése, összes súly, összes súly, súly összesen

2008. április 25.

Termékek/Szolgáltatások importálása

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Excelimporterrel történő termékimportálás során az excelben szereplő adatok formátumát, az alábbi táblázat tartalmazza. Az importálás menetéről itt olvashat. 

Excel tábla fejléce Termék adatlap mező Termék adatlap panel Egyéb megkötések
Termékkód Termékkód Alapadatok alfanumerikus 14 kar.
Cikkszám Cikkszám Alapadatok alfanumerikus 14 kar.
Megnevezés* Megnevezés Alapadatok alfanumerikus 140 kar.
VTSZ VTSZ/SZJ Alapadatok alfanumerikus 15 kar.
Mee Mee Alapadatok alfanumerikus 5 kar.
Nettó 1 Nettó(1) Árak numerikus 12 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Árszorzók
Nettó 2 Nettó(2) Árak numerikus 12 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Árszorzók
Nettó 3 Nettó(3) Árak numerikus 12 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Árszorzók
Nettó 4 Nettó(4) Árak numerikus 12 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Árszorzók
Áfakulcs ÁFA Alapadatok Beállítások/Áfakulcsok/Betűkód oszlopának értéke (pl.: 25 %-os Áfa esetén: 25%) Figyelem! Ellenőrizze, hogy a forrásoszlop formátuma „szöveg” legyen!
Bruttó 1 Bruttó1 Árak numerikus 12 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Árszorzók
Bruttó 2 Bruttó(2) Árak numerikus 12 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Árszorzók
Bruttó 3 Bruttó(3) Árak numerikus 12 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Árszorzók
Bruttó 4 Bruttó(4) Árak numerikus 12 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Árszorzók
Első csoport 1.csoport Alapadatok alfanumerikus 20 kar. Szerepelnie kell: Beállítások/Törzsek/ Csoportok/Termék
Második csoport 2.csoport Alapadatok alfanumerikus 20 kar. Szerepelnie kell: Beállítások/Törzsek/ Csoportok/Termék
Harmadik csoport 3.csoport Alapadatok alfanumerikus 20 kar. Szerepelnie kell: Beállítások/Törzsek/ Csoportok/Termék
Belföldi értékesítés főkönyvi száma Belföldi értékesítés Adatátadó numerikus 10 kar. Szerepelnie kell: Karbantartás/Főkönyvi számok. (Lehetőség szerint ne alábontott számlát adjunk meg.)
Külföldi értékesítés főkönyvi száma Külföldi értékesítés Adatátadó numerikus 10 kar. Szerepelnie kell: Karbantartás/Főkönyvi számok. (Lehetőség szerint ne alábontott számlát adjunk meg.)
Beszerzés főkönyvi száma Beszerzés Adatátadó numerikus 10 kar. Szerepelnie kell: Karbantartás/Főkönyvi számok. (Lehetőség szerint ne alábontott számlát adjunk meg.)
Elszámoló ár Elszámoló ár Árak numerikus 12 kar.
Megnevezés 1 nyelv1 Idegen nyelvű megn. alfanumerikus 140 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Valuta/ Nyelvi beállítások
Megnevezés 2 nyelv2 Idegen nyelvű megn. alfanumerikus 140 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Valuta/ Nyelvi beállítások
Megnevezés 3 nyelv3 Idegen nyelvű megn. alfanumerikus 140 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Valuta/ Nyelvi beállítások
Megnevezés 4 nyelv4 Idegen nyelvű megn. alfanumerikus 140 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Valuta/ Nyelvi beállítások
Megnevezés 5 nyelv5 Idegen nyelvű megn. alfanumerikus 140 kar. Kapcs.beáll.: Beállítások/Valuta/ Nyelvi beállítások
Szolgáltatás Áru-Szolgáltatás válaszógomb Alapadatok N =Áru, Y =Szolgáltatás Ha nincs az excel táblában kitöltve: áru
Valutanem 1 Valutás eladási ár 1/Valutanem Valutás eladási árak alfanumerikus 3 kar. Szerepelnie kell: Valuta/Valutakarbantartás
Valutás nettó érték1 Valutás eladási ár 1/Valutanem Valutás eladási árak numerikus 12 kar. Megadásakor figyelembe kell venni a tizedesjegyek kezelésének beállítását
Valutanem 2 Valutás eladási ár 2/Valutanem Valutás eladási árak alfanumerikus 3 kar. Szerepelnie kell: Valuta/Valutakarbantartás
Valutás nettó érték2 Valutás eladási ár 2/Valutanem Valutás eladási árak numerikus 12 kar. Megadásakor figyelembe kell venni a tizedesjegyek kezelésének beállítását
Valutanem 3 Valutás eladási ár 3/Valutanem Valutás eladási árak alfanumerikus 3 kar. Szerepelnie kell: Valuta/Valutakarbantartás
Valutás nettó érték3 Valutás eladási ár 3/Valutanem Valutás eladási árak numerikus 12 kar. Megadásakor figyelembe kell venni a tizedesjegyek kezelésének beállítását
Valutanem 4 Valutás eladási ár 4/Valutanem Valutás eladási árak alfanumerikus 3 kar. Szerepelnie kell: Valuta/Valutakarbantartás
Valutás nettó érték4 Valutás eladási ár 4/Valutanem Valutás eladási árak numerikus 12 kar. Megadásakor figyelembe kell venni a tizedesjegyek kezelésének beállítását
Megjegyzés Megjegyzés Megjegyzés alfanumerikus 255 kar
Minimális mennyiség Min. mennyiség Alapadatok numerikus 14 kar.

2008. április 23.

Receptúrás értékesítés

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Receptúrás értékesítést akkor célszerű alkalmazni, ha raktárban a termék összetevői szerepelnek, de értékesítéskor mégis 1 termékként adjuk el. Hasznos lehet például olyan akció keretében, amikor egy termék mellé egy másik terméket adunk ajándékba.

Receptúrás értékesítéshez fel kell vinni az új terméket a terméktörzsbe, amit majd értékesítünk. A receptúrás termék minden esetben szolgáltatás, tehát nem rendelkezik raktárkészlettel, raktárkészlete csak az alkotó elemeinek van.

Termék felvitelekor meg kell adni a termék adatait, valamint hogy szolgáltatás lesz.

recept1.jpg

Az összetevőket a Összetevők fülre kattintva lehet felvenni, az <Új> gomb segítségével. A megjelenő választó menüablakban válassza a “Receptúra modult”. Ezt követően egyesével fel kell venni a termék összetevőit.  Fontos tudni, hogy a komponensek nem jelennek meg a bizonylatokon nyomtatásban.

recept3.jpg

A megadott összetevők megjelennek a listában.

recept4.jpg

A receptúrás termék a termékek listájában barack színnel jelenik meg.

recept5.jpg

Ezt követően receptúrás termék értékesítésénél a számlán a receptúrás termék neve jelenik meg, a háttérben pedig a megadott összetevők alapján csökkenti az alapanyagok mennyiségét.

Keresőszavak: receptúra, receptúrás, receptúrás értékesítés, összetevők, összetevős termék,

2008. április 22.

Bejövő számlán termék egységárának megadása

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Bejövő számlán, amennyiben a termék áránál nem a bruttó összesen árat szeretne megadni, hanem nettó összesent, vagy nettó egységárat, akkor a megadás után rá kell kattintania a sor végén lévő kis ikonra, ami a megadott ár alapján, kiszámolja az összes többi értéket.

Bejövő számlán árak

Keresőszavak: bejövő számla egységár, bevételezés egységár

2008. április 16.

Hogyan lehet bevételezéskor a termék árát is megadni?

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Bevételezéskor lehetőség van a termék adatainak módosítására. Bevételezze a terméket a Bevét/Bevét menüpontban, válassza ki a szállítót, valamint a terméket. A termék kiválasztása után a termék sor végén megjelenik egy módosító ikon, aminek segítségével a termék adatlapjára léphetünk, ahol azonnal az árak fül jelenik meg és módosíthatjuk a termék adatait, például eladási árát.

modosit1.jpg

modosit2.jpg

Keresőszavak: bevételezéskor eladási ár megadása, bevitelkor termék módosítása.

2008. április 15.

Termékazonosítás vonalkóddal

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

A termék vonalkóddal történő azonosításához a termék adatlapján meg kell adni a vonalkódot ami a terméket azonosítani fogja. Ezt a termékkód mezőbe kell beírnia.

 vonalkod.jpg

Vonalkódos értékesítéshez célszerű beállítani a Karbantartás / Beállítások / Felhasználófüggő beállítások / Kezelés menüben    Számlázáskor mező felajánlása : Termékkód. Ez azt eredményezi, hogy az ügyfél kiválasztását követően a kurzor, automatikusan a termékkód mezőbe pozícionál, majd az <Új> gomb megnyomását követően is ide érkezik vissza. Ezzel egyszerűsíthető a felvitel, hiszen csak a vonalkódot kell beolvasni majd a termék mennyiségét kell beütni a billentyűzetről, végül ENTER kell nyomni, majd azonnal lehet a következő vonalkódot beolvasni. A művelethez a vonalkód olvasót úgy kell beállítani, hogy a termékkód beolvasását követően TAB jelzést küld a számítógép felé. Az általunk forgalmazott vonalkód olvasókat minden esetben így programozzuk fel.

A termék bevételezése pontosan ugyan így működik.

Keresőszavak: vonalkódos értékesítés, vonalkódos eladás, vonalkód azonosítás, vonalkód, barcode

2008. április 15.

Gyári szám kezelés vonalkóddal

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

A gyári szám vonalkódos kezeléséhez nem kell mást tennie, mint a gyári számokat EAN8 vagy EAN13 vagy egyéb (maximum 20 karakter hosszúságú) vonalkód formában kell elkészíteni, és a termékeken feltüntetni. Ez sok műszaki cikken már így szerepel EAN-8, EAN-13, UPC-A vagy UPC-E  szabvány formában. A termék bevételezésekor egyszerűen csak válasszuk ki a terméket, adjuk meg a termék nevét, mennyiségét, egységárát, majd kattintsunk a gyári szám melletti 3 pontra.  

gyariszam1.jpg
Ezt követően vonalkód olvasóval a megjelenő ablakba olvassuk be a gyári számokat. Amennyiben a vonalkód olvasó úgy van beállítva, hogy minden olvasás végén TAB jelet küld, azonnal tovább is lép a kurzor a következő cellába, így beolvasható a következő gyári szám.

gyariszam2.jpg

Amennyiben a terméket bejövő számlán rögzíti, a termékeket gyári számonként külön sorba kell felvinni a bizonylatra.

gyariszam3.jpg

Termék értékesítésekor a bizonylaton (Kivét bizonylat, vagy Számla), minden gyári számot külön tételként kell szerepeltetni a bizonylaton.

gyariszam4.jpg

Keresőszavak: gyári szám kezelése vonalkóddal,  gyári számok megadása.

2008. április 9.

Terméktörzs importálása, módosítása

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Az Excelimporterrel történő importálás előtt célszerű biztonsági mentést készíteni az adatokról.

Az importálandó fájl formátumának xls-nek kell lennie, felépítése kötött. A fejlécnek az A1 cellában kell kezdődnie, és az oszlopok között nem lehet üres oszlop. Az adatoknak közvetlenül a fejléc alatti (B) sorban kell kezdődnie. Az adatok formátumát itt találja.

Az Excelimporter 2 feladatra képes. Új adatot lehet vele beimportálni a programba, vagy a programban tárolt adatokat lehet vele módosítani.

Új adat importálása az adatbázisba:

Termékimportálásnál az alábbi adatokat kötelező megadni:
•   Termékkód
•   Megnevezés
•   Mee (Mennyiségi egység)

További megadható adatok:
Cikkszám ¦ VTSZ ¦ Nettó 1 ¦ Nettó 2 ¦ Nettó 3 ¦ Nettó 4 ¦ Áfakulcs ¦ Bruttó 1 ¦ Bruttó 2 ¦ Bruttó 3 ¦ Bruttó 4 ¦ Első csoport ¦ Második csoport ¦ Harmadik csoport ¦ Belföldi értékesítés főkönyvi száma ¦ Külföldi értékesítés főkönyvi száma ¦ Beszerzés főkönyvi száma ¦ Elszámolóár ¦ Megnevezés 1 ¦ Megnevezés 2 ¦ Megnevezés 3 ¦ Megnevezés 4 ¦ Megnevezés 5 ¦ Szolgáltatás Valutanem 1 ¦ Valutás nettó érték 1 ¦ Valutanem 2 ¦ Valutás nettó érték 2 ¦ Valutanem 3 ¦ Valutás nettó érték 3 ¦ Valutanem 4 ¦ Valutás nettó érték 4 ¦ Megjegyzés ¦ Minimális mennyiség ¦

Excelimporter program segítségével termékmennyiségeket importálni nem lehet! Nyitókészletet a Bevét/Bevét menüpontban tudja megadni, importálás után. Olyan oszlopokat sem lehet importálni, amik a felsorolásban nem szerepelnek, de a termék adatainál megtalálható. Amennyiben ilyen adatok importálására is szüksége van, kérje az Ügyfélszolgálat segítségét az adatbevitelhez.

Az importálás menete:
A számítógépén talál a C:\Program Files\Common Files\Kulcs-Soft mappában egy arulista.xls fájlt. Ez alapján készítsen egy excel táblázatot, amely a mintafájlban található fejléceket tartalmazza és ezt kell feltölteni az Ön adataival. Fontos, hogy a táblázatban nem lehet két azonos termékkód. Az excel dokumentumot mentse xls (Office 2003) formátumba. Ezt követően nyissa meg a készletnyilvántartó vagy számla programot, és válassza a Karbantartás menüpontban az Excelimporter futtatása lehetőséget.

excelimporter2.JPG

Amikor a program elindul, mindenképp töltse ki, hogy melyik cég melyik évébe szeretné az adatait importálni, valamint az üzemmódnál, hogy milyen feladatot szeretne végezni. Jelen esetben termékimportálás.

termimp2.jpg

Az indításra kattintva tallózza ki a korábban elkészített xls fájlt, majd kattintson a megnyitásra, ezzel már kezdődik is az import. Amennyiben a következő képernyőn hibaüzenetet kap, hibás az xls fájl, vagy a gépre nincs telepítve Microsoft Excel program (más táblázatkezelő, a művelethez nem használható), ha pedig elkészítette az állományt de nem látja azon a helyen ahová mentette, győződjön meg róla, hogy biztosan .xls a fájl kiterjesztése és nem .xlsx. Xlsx esetén nyissa meg excelben a fájlt és mentse el másként, megadva a fájltípusnál hogy Excel 97-2003 fájlformátumot használjon.

Abban az esetben ha minden megfelelő, elindul az importálás első szakasza, az ellenőrzés. Ennek során a program megvizsgálja a fájl tartalmát, a mezők formátumát, és azt hogy mely mezők léteznek. Ezt követően, abban az esetben ha nem szerepelt minden oszlop a táblázatban, tájékoztató üzenetet kap, hogy mely oszlopok nem kerülnek importálásra. Ezt követően elkezd futni a tényleges importálás. Amikor ez véget ér, nyissa meg a programban a terméktörzset és ellenőrizze az importált adatokat.

A programban tárolt adatok módosítása Excelimporter segítségével:

Ezt a megoldást alkalmazva, a termék adataiban a termékkód kivételével minden adatot módosíthat, ami excelimporterrel importálható. Az Excelimporter a sorokat termékkód alapján azonosítja az importálandó adatokat, ez alapján, ha a termékkód még nem szerepel törzsadatbázisban, akkor azt a sort új termékként beszúrja, amennyiben szerepel a termékek között az adott tel értékeit felülírja az importált értékekkel, így megváltoztatható példádul az ára, a megnevezése cikkszáma stb… a terméknek.

Lépései:
•   Lépjen be terméktörzsbe, és készítse el a listát azokról a temékekről aminek adatait módosítani szeretné.
•   Kattintson a nyomtatásra, állítsa be a nyomtatás helyénél: Excel fájlba majd az oszlopok fülön, hogy milyen oszlopokat szeretne módosítani. A termékkódnak mindenképp szerepelnie kell a listában.
•   Kattintson a nyomtatás-ra és mentse el az excel táblázatot.
•   Nyissa meg a táblázatot és alakítsa a mintaállomány szerinti formátumra  (Az első sorban a fejléc megnevezésének kell lennie, a következő sorban pedig az adatoknak kell kezdődnie. Amennyiben az oszlop megnevezései nem egyeznek a mintaállományban szereplő oszlopnevekkel, azokat is írja át a kívánt szövegre), valamint módosítsa a táblázat adatait a terméktörzs változásaival.
•   Végezze el az importálást az Excelimporter segítségével, mint ha új adatot importálna.

Hogyan tudok excelimporter segítségével nyitó készletet rögzíteni a Kulcs-Raktár programban?

Nyitó készlet rögzítésére nincs lehetőség.

Keresőszavak: excelimporter, terméktörzs importálás, terméktörzs bevitel, terméktörzs módosítás, termék bevitel, adatbázis módosítás, adatok módosítása gyorsan, importálás, Excel, import, inport, excelinport, excellinport, excellimport

2008. április 8.

Termék törlése, és törölt tételek visszaállítása

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

A számlázó programban és készletnyilvántartó programban lehetőség van a terméktörzsben szereplő termékek törlésére. Ezek a termékek törléskor lomtárba kerülnek, melyek a terméklistában már későbbiekben nem jelennek meg. Egy terméket, csak akkor lehet lomtárba helyezni, ha a termék mennyiség nulla, amennyiben olyan terméket szeretne lomtárba helyezni, melynek mennyisége nem nulla, raktári bizonylatokkal nullává kell tenni (Kiadás/Kivét, Bevét/Bevét).
Ezen kívül ellenőrizze, hogy a termék szerepel-e nyitott megrendelés modulos bizonylatokon vagy szállítólevélen, hiszen függőben lévő bizonylat esetén sem törölhető a termék.

Lomtárba helyezni, egyszerre csak egy terméket lehet, a következő módon:

Lépjen a terméktörzsbe és kattintson a termék sorára jobb egérgombbal majd a listában válassza ki a Törlés funkciót (DEL), így a termék lomtárba kerül.  (Olyan termék törlésekor, aminek még nem volt mozgása, a program véglegesen törli a terméket, a visszaállítás nem lehetséges)

lomtar1.jpg

Lehetőség van a lomtárba helyezett termékek helyreállítására. A helyreállításhoz lépjen be a Termék menübe és kattintson a felső menüsoron a lomtár ikonra. Ezt követen  azok a termékek jelennek meg, amik már korábban lomtárba lettek helyezve. Kattintson jobb egérgombbal arra a termékre, amelyiket helyre szeretné állítani, majd a helyi menüben válassza a “Termék helyreállítása” menüpontot.

lomtar2.jpg

lomtar3.jpg

Keresőszavak: termék törlése, termék lomtárba helyezése, lomtár, törölt termék helyreállítása, áru törlése, törlés, helyreállítása,

2008. április 4.

Nyitó készlet megadása

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Termékek nyitó készletét többféle módon is megadhatja:

Új termék felrögzítésekor: Termék/Új termék… menüben a termék adatainak megadása után jelölje be a képernyő alján, a “Szeretném rögzítés után az árut bevételezni” lehetőséget. Így, a termék adatok lezárást követően megjelenik egy új ablak, amiben meg tudja adni a nyitó raktárkészlet mennyiségét, és értékét.  

 nyito1.jpg

 nyito2.jpg

Az <OK> gombot követően a termék rögzítése lezárul.

Korábban felvitt termék nyitókészletének megadása:

Amennyiben már a termék a terméktörzsbe felrögzítésre került, nyitókészletet a Bevét/Bevét menüpontban tud megadni. Ebben az esetben a Szállító megadása nem kötelező, válassza ki a terméket, vagy termékeket a listából, adja meg a nyitó mennyiségét, és annak egységárát. Megjegyzésnek célszerű megadni: Nyitókészlet, ez alapján később is beazonosítható a mozgás.

nyito3.jpg

Keresőszavak:  nyitókészlet, nyitó készlet, nyitó mennyiség, nyitó mennyiség megadása, nyitókészlet megadása, nyitó adatok megadása, nyitót tétel felvitele, induló raktárkészlet

2008. március 26.

Hogyan tudom egy termék mozgásait lekérdezni?

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

A termék mozgásait (életútját) a raktári kartonon tudja nyomonkövetni.  A raktári kartont a Termék/Lekérdezés/Lekérdezés raktárakra menüpontban tudja elérni.
Raktári karton
Itt ki kell választani a megfelelő raktárban a megfelelő terméket, majd kattintson rá jobb egérgombbal és válassza a “Raktári karton nyomtatása menüpontot” (Ctrl+K).
Ezen a nyomtatványon lehet nyomonkövetni a termék mozgásait.

Megjelenő adatok:

  • Dátum
  • Bizonylatszám
  • Mozgásnem
  • Szöveg
  • Beszerzési ár
  • Növekedés
  • Csökkenés
  • Készlet
  • Sorszám

karton.jpg

 

Keresőszavak: cikk karton, áru karton

2008. március 26.

Hogyan tudom lekérdezni egy termék korábbi időpontban lévő raktári mennyiségét?

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Egy termék korábbi időpontban lévő raktári mennyiségét a Termék/Lekérdezés/Lekérdezés raktárakra menüpontban lehet lekérdezni. Kattintson a szűrés ikonra (F4),  a Könyvelés kelténél csak az -ig időpontot kell megadnia, illetve kiválaszthat raktárt, terméket, termékcsoportot…stb, majd kattintson az <OK> gombra.

raktarlek1.jpg

 A megjelenő listában, a szűrésben megadott időpontban lévő raktári mennyiséget, az “Időszak végi mennyiség” oszlop mutatja!

raktarlek2.jpg

2008. március 25.

Hogyan tudom visszakövetni, hogy egy terméket ki és mikor vételezett be?

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

A készletnyilvántartó szoftverben az eseménynaplót, a Karbantartás/Eseménynapló megtekintése menüpontban tudja elérni.
Itt szűrjön rá a kívánt eseményre majd <OK>, ezt követően a listában Hivatkozási szám alapján meg tudja keresni a az eseményt, és a műveletet végző felhasználót, valamint hogy melyik munkaállomásról történt a tranzakció.

2008. március 18.

Termékeink csoportosíthatóak általunk meghatározott szempontok alapján?

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

A Készletnyilvántartó programban termékeinket három főcsoportba sorolhatjuk be. Mindhárom főcsoport alá korlátlan számban tudunk alcsoportokat definiálni. Ez a Karbantartások/Beállítások/Törzsek/Csoportok/Termék menüpont alatt lehetséges, a főcsoportokat is itt nevezhetjük el. Ezeknek az alcsoportoknak a segítségével termékeinket kategóriákba, csoportokba tudjuk sorolni, mely csoportokra szűrhetőek a listák.

2008. március 7.
2008. január 1.

Kérdés az ügyfélszolgálathoz

Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

captcha

|