Küldje el ezt a cikket! Küldje el ezt a cikket!
Cikk nyomtatása Cikk nyomtatása

Teljes munkaidős munkavállaló számfejtése


Dolgozó alapadatainak felvitele:

1. Dolgozók listája / Névsoros lista menüpontban az Új dolgozó gombra kattintva lehet rögzíteni a dolgozót.

2. Személyi adatok menüpontban kell felrögzíteni a dolgozó személyi alapadatait. A bankszámlaszámot a Banki adatok menüpontban kell felrögzíteni, amennyiben utalással kapja a bérét a dolgozó.

3. Munkaügyi alapadatok: Munkaügyi adatok kitöltésénél fel lehet vinni az eltartottak adatait is. Itt lehet bejelölni az eltartottak után járó szabadság igénybevételét, illetve a családi kedvezmény figyelembevételét, igénybevételét is.

4. Bérügyi alapadatok:

  • Adószámítási adatok: fel lehet rögzíteni az előző havi rendszeres jövedelmet. Évközbeni belépő esetén, a belépés hónapjában kifizetett nem rendszeres jövedelem SZJA alapjának számításakor fogja ezt figyelembe venni a program.
  • Járulék adatok:
    „Más cégtől” oszlopba NEM az előző munkahelyen megfizetett járulékokat kell felvinni, hanem ha más cégnél azonos időben van munkaviszonya a dolgozónak, akkor az ott kapott igazolás alapján lehet az onnan származó járulékokat felrögzíteni.
    „Más program”-ból hozott adatoknak akkor van jelentősége, ha év közben váltanak programot. Ebben az esetben a régi programban számfejtett jövedelmek utáni járulékokat lehet itt felvinni és nem kell az új programban leszámfejteni. Az Indulónapnál a járulékfizetési időszak kezdő napját kell beírni. Nyugdíjjárulék esetén a program összevontan figyeli a járulékfizetési felső határ elérését („Más program” oszlopban lévő adatot és a számfejtett adatot). 5. Adó adatlap – összesítés: a hozott adatokhoz fel kell rögzíteni az előző munkahelyről hozott adó adatlap adatait, például az adóelőleg alapja, levont adóelőleg és esetlegesen igénybevett adójóváírás…stb. Felrögzítés esetén, adóelőleg számításnál a program figyelembe veszi az itt rögzített adatokat és a számfejtett jövedelmeket, amennyiben göngyölített SZJA számítási módot választottak.
  • 6. Ezen lépések után feltétlenül menteni kell a felvitt adatokat! Kattintson a Mentés gombra.

    Dolgozó jogviszonyának felvitele:

    1. Jogviszonyok: Új jogviszony gombra kattintva beírjuk a dolgozóhoz rögzíteni kívánt Teljes munkaidős jogviszonyt. A program alapból a teljes munkaidős jogviszonyt ajánlja fel (ha a Törzskarbantartások / Közös törzsek / Foglalkozási viszonyoknál ez az alapértelmezett).

    2. Jogviszony alapadatai:

    Alapadatok: itt kell a munkaviszony kezdetét rögzíteni. Határozott munkaszerződés esetén be lehet írni a határozott idő végét is. Foglalkozási viszonyt (Teljes munkaidős munkaviszonyt) és munkarendet (8 órás) kötelezően ki kell tölteni. A program eltárolja a rögzítési időpontot a foglalkozási viszonyhoz, munkarendhez, valamint a telephelyhez, FEOR számhoz…stb. Ha módosul a foglalkozási viszony vagy munkarend akkor a Korábbi adatok megtekintését kell választani és új felvitelként lehet megadni az új adatot és annak érvényességi kezdő dátumát.
    Távolléti díj és EKHO: a Távolléti díj / Túlórák, Műszak, Egyéb: itt lehet beállítani többműszakos munkarend esetén a távolléti díj eltérítését. EKHO: EKHO-s munkavállalónál a jogosultsági hónapokat mindig be kell jelölni. Az EKHO+minimálbér hónapjait akkor kell bejelölni, ha a dolgozónak ez a főállású munkaviszonya.

    3. Munkaügyi adatok / Szabadság nyilvántartás: itt lehet kiszámoltatni – a Szabadság számítása gombbal – a dolgozónak járó szabadságot, illetve rögzíteni az esetlegesen járó egyéb szabadságok mértékét (tanulmányi szabadság… stb.). A Kiadott szabadságok listájában láthatjuk a programban már kiadott szabadság napokat. A szabadság kiszámításához szükséges az alapadatok mentése.

    4. Bérügyi adatok

    Adószámítási adatok és kedvezmények: itt kell rögzíteni az év közben igénybe vehető kedvezményeket (pld. családi kedvezmény). Itt lehet jelölni, hogy a dolgozó kíván-e adójóváírást igénybe venni vagy sem, valamint a minimum járulékalapra történő kiegészítést is itt lehet beállítani.
    Jövedelmek juttatások: itt kell a dolgozó bérét rögzíteni havibér, órabér stb. A bér összegének módosulása esetén az összeg mellett lévő Korábbi adatok megtekintésére kattintva van lehetőség a bér módosítására. Az egyéb jövedelmeknél, a + gombbal, tudjuk felvinni a dolgozó egyéb jövedelmeit. Itt jelölni kell, ha a jövedelmet hóközi számfejtéssel kívánják számfejteni, alapesetben a felvitt jövedelem hóvégi számfejtéssel lesz elszámolva.
    Jövedelem kifizetések: itt kell beállítani hogy a dolgozó a bérét átutalással, készpénzben, vagy vegyesen kapja meg. Átutalás esetén a felvitt bankszámlaszám(ok) közül ki kell választani a cél bankszámlaszámot.
    Levonások: a levonások összegben vagy %-os mértékben is megadhatóak, ill. egy gombnyomással lehetőség van a törvényi sorrend érvényesítésére. A törvényi sorrendet a Törzskarbantartások / Közös törzsek / Levonási jogcím menüpontban lehet beállítani.
    Adóterhet nem viselő egyéb járandóságok közé kell felvinni a dolgozó GYES, GYED, nyugdíj… stb. járandóságának összegét. A program ezen jövedelmeket figyelembe veszi az adóelőleg számításánál, illetve az adójóváírási jogosultság megállapításánál.

    5. Ezen lépések után feltétlenül menteni kell a felvitt adatokat! Kattintson a Mentés gombra.

    6. Jelenlét adatok: a jelenlét adatok kitöltése elengedhetetlen a számfejtés elvégzéséhez. A Feltöltés gombra kattintva a jelenlét adatok automatikusan feltöltésre kerülnek az alapértelmezett, munkarend szerinti, beállításokkal. Ha szabadságot vett igénybe a dolgozó, itt kell jelölni.

    7. Ezen lépések után feltétlenül menteni kell a felvitt adatokat! Kattintson a Mentés gombra.

    Számfejtés

    1. Hóvégi számfejtés: hóvégi számfejtéskor kattintson az Új számfejtés gombra. Az elkészült számfejtést a Számfejtés mentése gombbal tudja menteni. A számfejtési ablakon láthatja a dolgozó jövedelmeit, beleértve a távolléti díjakat is, a jelenlét adatokat, a munkavállalói és munkáltatói levonásokat és azok alapjait.
    2. Hóközi számfejtés: hóközi számfejtésnél ki kell választani az egyéb jövedelmeknél megadott hóközi számfejtés sorszámát.
    3. Kilépő számfejtések: kiléptetés után itt tudja megtekinteni a kilépő számfejtést.

    Hasznos volt az információ?
    info

    Miért nem volt hasznos az információ? Kérjük, írja le pár mondatban észrevételét!
    Hasznos volt az információ?
    info


    Kapcsolódó bejegyzések